Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla studentów WTD

Dwie studentki Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego otrzymały prestiżowe stypendia Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2020/2021.

Stypendia przyznawane są za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Stypendia na rok akademicki 2020/2021 przyznano 362 studentom z całej Polski w tym 7 z SGGW w Warszawie. Z Wydziału Technologii Drewna wyróżnione zostały:

· Adrianna Balicka (meblarstwo, I stopień, sem. 7)

· Anita Maria Wronka (technologia drewna, II stopień, sem. 3)

Złożone przez poszczególne uczelnie wnioski ocenił zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Członkowie Zespołu zostali wyłonieni spośród kandydatów zgłoszonych przez Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komitet Polityki Naukowej, Komisję Ewaluacji Nauki, Radę Młodych Naukowców oraz Akademię Młodych Uczonych. Warto zaznaczyć, że konkurencja była silna – łącznie ze wszystkich uczelni złożono 890 wniosków o stypendium MEiN.

Gratulujemy!