UWAGA: Rekrutacja przedłużona do 15.05.2018 r. !!!

CEL STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Celem studiów jest nabycie, uaktualnienie oraz rozszerzenie umiejętności i wiedzy z zakresu meblarstwa i technologii drewna.

Udział w studium zapewni uzupełnienie i usystematyzowanie wiedzy i umiejętności w zakresie:

- budowy i właściwości drewna krajowego i egzotycznego oraz tworzyw drzewnych, w aspekcie spełniania określonych funkcji użytkowych,

- klejenia i uszlachetniania powierzchni drewna i tworzyw drzewnych,

- mechaniki drewna i wytrzymałościowego projektowania mebli,

- trójwymiarowego modelowania i konstruowania mebli w środowisku CAD i CAE,

- nowoczesnych trendów w budowie obrabiarek i eksploatacji obrabiarek CNC,

- konstrukcji, zdobnictwa, cech stylowych i wykonania mebli,

- zapewnienia wysokiego poziomu procesu kształcenia w kierunku związanym z drzewnictwem.

PLAN I PROGRAM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Czas trwania studiów: dwa semestry (od 15 kwietnia 2018 r. do 28 lutego 2019 r.)

Ogólna liczba zajęć dydaktycznych: 180 godzin dydaktycznych (90 godzin w I semestrze i 90 godzin w II semestrze)

Program jest realizowany trybie niestacjonarnym (zjazdy w sobotę i niedzielę).

Dokładne terminy zjazdów zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym. Planowane rozpoczęcie zajęć – 21 kwietnia 2018 roku.

Przedmiot

Wykłady

(godz.)

Ćwiczenia

(godz.)

Projektowanie i wdrażanie nowego produktu

Myślenie projektowe – design thinking

Nauka o drewnie

Tworzywa drzewne

Mechanika drewna

Eksploatacja obrabiarek CNC

Komputerowe wspomaganie projektowania CAD

Meblarstwo

Mechanika mebli

Drewno egzotyczne

Technologia klejenia

Uszlachetnianie powierzchni drewna i tworzyw drzewnych

Nowoczesne trendy w budowie obrabiarek

Komputerowe wspomaganie prac inżynierskich CAE

SZCZEGÓŁOWE WARUNKI REKRUTACJI NA STUDIA PODYPLOMOWE

Rekrutacja na studia jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz dokonanie wymaganych opłat. Informację o przyjęciu na studia kandydaci otrzymają po zamknięciu listy przyjętych do 15 kwietnia 2018 roku.

Minimalna ilość uczestników wynosi 15 osób (informujemy, że w razie zgłoszenia się mniejszej liczby kandydatów w danym roku akademickim studia nie zostaną uruchomione).

Dokumentacja wymagana przy ubieganiu się o przyjęcie na studia podyplomowe obejmuje:

1. podanie o przyjęcie na studia (pobierz w formacie .docx),
  2. kwestionariusz osobowy (pobierz w formacie .docx),
  3. odpis lub poświadczoną przez uczelnie kopię dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. (W przypadku ukończenia uczelni wyższej za granicą kandydat składa oryginał dyplomu oraz jego tłumaczenie na język polski potwierdzony przez upoważnione instytucje, a także dokument potwierdzający nostryfikację dyplomu lub zaświadczenie o zwolnieniu z postępowania nostryfikacyjnego),
  4. dowód wpłaty za pierwszy semestr studiów lub za całość studiów (łącznie z kwotą wpisowego).

Oświadczenie o wpłacie drugiej raty (pobierz w formacie .docx)
Informacje o płatniku faktury (pobierz w formacie .docx)

ZASADY ODPŁATNOSCI

W momencie składania dokumentów pobierana jest bezzwrotna zaliczka (wpisowe) w kwocie 200 zł. Całkowity koszt studiów:

• 4500 zł przy płatności jednorazowej – 200 zł (zaliczka ) oraz 4300 zł (opłata za 2 semestry),
  • 4700 zł przy płatności ratalnej  - 200 zł (zaliczka) oraz 2 x 2250 zł  (dwie raty semestralne).

Terminy płatności:

• całość odpłatności lub I rata do 15.04.2018 r.
  • II rata do 01.09.2018 r.

Odpłatności prosimy uiszczać na poniższy numer konta:

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa
71 1240 6003 1111 0000 4943 8060

W tytule płatności proszę podać numer kosztowy studiów 507-10-062700-Q00067-99 oraz imię i nazwisko słuchacza
np. 507-10-062700-N00534-99 Jan Kowalski

Bardzo prosimy o przesłanie potwierdzenia wykonania przelewu do 15.04.2018 r. na adres izabela_burawska@sggw.pl

UWAGA! Fakturę wystawiamy wyłącznie na właściciela rachunku, z którego wykonany jest przelew.

Faktura wystawiana jest każdorazowo na prośbę Płatnika.

WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW

Warunkiem otrzymania świadectwa jest obecność na zajęciach (80% zajęć), uzyskanie zaliczeń z poszczególnych przedmiotów oraz pozytywna ocena z ustnego egzaminu końcowego, obejmującego poruszaną podczas studiów tematykę.

Na studiach nie ma wymogu pisania pracy dyplomowej.

Po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego uczestnicy otrzymają świadectwo SGGW (wzór określa rozporządzenie MEN oraz MPiPS z dnia 12.10.1993r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych - Dz. U. Nr 103, poz.472) poświadczające ukończone studia podyplomowe.

Opłata administracyjna z tytułu wydania świadectwa wynosi 30 zł.

Informację o przyjęciu na studia Kandydaci otrzymują niezwłocznie po zamknięciu listy przyjętych do końca terminu rekrutacji.

Dokumenty należy złożyć do Kierownika Studiów:

dr inż. Izabela Burawska

e-mail: izabela_burawska@sggw.pl

tel. (22) 593-85 41

I piętro, pok. 1/71

lub przesłać na adres:

Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie

Katedra Technologii i Przedsiębiorczości w Przemyśle Drzewnym

ul. Nowoursynowska 159

z dopiskiem: „Studia Podyplomowe Drewno – surowiec i technologia”

Uwagi:
– Dokumenty należy wypełnić komputerowo i własnoręcznie podpisać.
– Rozpatrywane będą wyłącznie kompletne zestawy dokumentów.