Dr inż. Piotr Boruszewski jest adiunktem w Katedrze Technologii i Przedsiębiorczości w Przemyśle Drzewnym (Zakład Inżynierii Materiałów Drewnopochodnych). Jest laureatem nagród m.in. Młodego Aktywnego Naukowca Polskiej Akademii Nauk, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, JM Rektora SGGW w Warszawie. W 2013 r. został laureatem Młodych Milionerów Polskiej Nauki w ramach programu NCBiR – LIDER, wspierającego najbardziej innowacyjne projekty. Ponadto w 2013 roku znalazł się na 3 miejscu listy 116 uczestników rządowego programu TOP 500 Innovators Science – Management – Commercialization, dzięki czemu odbył 6 tygodniowy staż w STANFORD UNIVERSITY oraz 3 tygodniową praktykę w działającej przy SINGULARITY UNIVERSITY firmie INFITI AEROSPACE (NASA Ames Research Center – Silicon Valley). Dotychczas był beneficjentem 5 staży zawodowych, zwiększających potencjał komercjalizacyjny naukowców, realizowanych w ramach POKL, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestniczył w 7 projektach naukowych finansowanych przez NCBiR, MNiSW, Komisję Europejską, z czego w przypadku 3 projektów występował w roli Kierownika Projektu.
Dr inż. Marek Grześkiewicz
Sukcesy w roku 2014
We współpracy z firmą Versal Sp. z o. o. finalista konkursu grantowego dla partnerstwa przedsiębiorstw z instytucjami naukowymi.
Projekt: Opracowanie nowego produktu drzewnego w oparciu o patent SGGW dotyczący modyfikacji drewna poprzez jego wygrzewanie a następnie zagęszczanie.
Projekt zorganizowany i finansowany w ramach MSODI (Mazowiecka Sieć Ośrodków Doradczo-Informacyjnych w zakresie Innowacji) przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i International Development Norway AS.
Badania, próby przemysłowe i obróbkę pozyskanego materiału dla Firmy Versal Sp z o. o.
wykonywali: Pracownicy WTD - dr inż. Agnieszka Kurowska,
- mgr inż. Andrzej Mazurek
Doktorant WTD - mgr inż. Radosław Auriga
Studenci WTD – inż. Sebastian Kacperski, Radosław Cywiński
Raport końcowy wykonał – dr inż. Marek Grześkiewicz
Sukcesy w roku 2013
Laureat konkursu MNiSW Top 500 Innovators.
Uczestnictwo w 9-tygodniowym programie szkoleniowym w UC Berkeley w USA z zakresu komercjalizacji badań naukowych, październik - grudzień 2013.
Laureat konkursu MNiSW Brokerzy Innowacji, zgłoszony do konkursu przez CITT SGGW w Warszawie. Pełnienie funkcji Brokera Innowacji od grudnia 2013 roku. Na Mazowszu z 9-ciu kandydatów wybrano 2 osoby do pełnienia funkcji Brokera Innowacji. W całym kraju wybrano 30 brokerów innowacji.
Uzyskanie trzech patentów indywidualnie lub z innymi Osobami z Wydziału i z Partnerem przemysłowym z Firmy Bracia Mrozik
1. Sposób wytwarzania oklein z jasnego drewna, 2013, P-367920
Uprawniony: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Grześkiewicz Marek, Mrozik Mateusz
2. Sposób modyfikacji drewna, 2013, P-389931
Uprawniony: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Grześkiewicz Marek
3. Sposób wytwarzania sklejki o podwyższonej wodoodporności, 2013, P-387808
Uprawniony: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Borysiuk Piotr, Grześkiewicz Marek, Mamiński Mariusz, Boruszewski Piotr
Czynne uczestnictwo od 2010 do 2014 w programie COST FP0904
jako członek MC (Komitetu Zarządzającego) Thermo-Hydro-Mechanical Wood Behavior and Processing
Od 2011, zastępca członka Komitetu Zarządzającego w akcjii COST FP1004, Enhance mechanical properties of timber, engineered wood products and timber structures.
Dr hab. Mariusz Mamiński w ostatnich latach uzyskał patent na kleje poliuretanowe na podstawie rozgałęzionych poliuretanów oraz prawo ochronne na kompozytową płytę wiórowo-mineralną.
Ponadto w ramach programu Fulbright Senior Research Award 2014/15 otrzymał 6-miesięczne stypendium Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na prowadzenie badań w University of Idaho, College of Natural Resources w Moscow, ID, USA.
Jest laureatem indywidualnej nagrody Rektora II stopnia SGGW za osiągnięcia naukowe w 2013 roku.
Jest on również recenzentem dla renomowanych czasopism wydawnictwa Elsevier.