Jak potoczyła się Wasza kariera?

Studiowaliście technologię drewna 60, 10 lat czy rok temu? Chcecie podzielić się swoja historią? Napiszcie do nas! Do wspomnień dołączcie zdjęcie(a)!

Dominika Borek

Swój sukces zawdzięczam aktywnej pracy na Wydziale Technologii Drewna SGGW podczas całego toku studiów. Dzięki pełnieniu funkcji Przewodniczącej Samorządu Studentów WTD udało mi się  ukształtować umiejętności organizacyjne, pełniąc funkcję Przewodniczącej Koła Naukowego Przedsiębiorczy Technolog spełniłam jedno ze swoich marzeń – odwiedziłam Azję – dzięki wygranej w IV Konkursie Studenckich Projektów Naukowych SGGW, czego wynikiem był staż na Uniwersytecie Putra w Malezji. To wszystko przyczyniło się do rozpoczęcia mojej kariery zawodowej w Fabrykach Mebli FORTE S.A., początkowo będąc osobą odpowiedzialną za import z rynków azjatyckich, obecnie pracuję na stanowisku Kupca w Biurze Zakupów.

Karol Łachacz

Zaangażowanie zarówno w naukę jak i działalność studencką w trakcie studiów na Wydziale Technologii Drewna przyniosło mi wiele korzyści. Miałem możliwość odwiedzenia wielu nowoczesnych zakładów produkcyjnych ściśle związanych z branżą drzewną. Uczestniczyłem w konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Największym sukcesem była natomiast wygrana w konkursie studenckich kół naukowych, która pozwoliła mi oraz dwójce moich przyjaciół zrealizować 6-tygodniowy staż studencki na Uniwersytecie Putra w Malezji. Po zakończeniu studiów inżynierskich dostałem się na 2-miesięczny staż realizowany w ramach współpracy WTD z Fabrykami Mebli „Forte”, gdzie kontynuuję swoją karierę zawodową pełniąc obecnie funkcję Dyrektora Biura Technologii Procesów.

Michał Dąbrowski

Aktywność naukowa i społeczna podczas studiów była moim kluczem do furtki otwierającej szeroką gamę możliwości. Dzięki pracy w Samorządzie wydziałowym, uczelnianym oraz kole naukowym, miałem możliwość wielokrotnie uczestniczyć w wielu konferencjach naukowych, przede wszystkim tych zagranicznych. Poznani tam ludzie, ich podejście do życia, wiedza i chęć do pracy wywarły na mnie ogromny wpływ. Studia na Wydziale Technologii Drewna pozwoliły mi na zdobycie podstaw wiedzy i kompetencji niezbędnych w dalszym życiu zawodowym. Studiowanie to nie tylko nauka i zabawa, ale reprezentowanie sobą pewnych wartości. Szacunek do swoich kolegów i do prowadzących, a dalej do parterów biznesowych, chęć ciągłego uczenia się i rozwoju to aspekty, których dzisiejsi pracodawcy poszukują, a które w dzisiejszym świecie zanikają. Wydział Technologii Drewna te wartości zawsze promował i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Ja swoją karierę zawodową rozpocząłem na ostatnim roku studiów, dzięki wydziałowemu programowi stażowemu. Dziś, już od ponad 2 lat, pełnię funkcję dyrektora Biura Jakości w jednej z największych firm meblowych w Polsce.

Pamiętajcie, że warto czerpać energię i wiedzę od prowadzących, którzy chcą się nią dzielić i wspierają inicjatywy swoich studentów.

Ewa Gierasimiuk

W 2013 roku ukończyłam studia magisterskie na WTD o specjalności konserwacja drewna zabytkowego. Obecnie pracuję w szeroko pojętej branży konserwacji zabytków.  Staram się łączyć wiedzę technologiczną z artystycznym wyrazem, dlatego też drewno traktuję nie tylko jako materiał techniczny, ale również jako materię artystyczną. Na niewielkich kawałkach drewna litego oraz  płytach specjalnego przeznaczenia przedstawiam barwne kompozycje.  Na drewnianych podobraziach uproszczone, spłaszczone plamy barwne tworzą zarysy postaci.  Wykorzystując  rysunek drewna  postacie wpisywane są w podłoże malarskie,  tworząc laserunkowe sylwety.