Aktualności WTD

Od 1 października 2019 r. zaczął obowiązywać nowy Statut SGGW powstały jako konsekwencja wprowadzenia nowej ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”. Obok Wydziału Technologii Drewna, na którego czele pozostał prof. Krzysztof Krajewski, utworzony został Instytut Nauk Drzewnych i Meblarstwa, którego dyrektorem został dr hab. inż. Paweł Kozakiewicz., prof. SGGW.

Uroczyste wręczenie nominacji

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na bazie wielomiesięcznych prac przyjęto rozwiązanie organizacyjne polegające miedzy innymi na formalnym rozdzieleniu działalności naukowej i dydaktycznej. Za prowadzenie badań naukowych i rozwój kadr odpowiedzialne są instytuty, zaś wydziały zajmują się obszarem dydaktycznym. Jednocześnie poszczególne kierunki studiów są powiązane z odpowiadającymi im dyscyplinami naukowymi, co zapewni synchronizację nauki i kształcenia (kierunki technologia drewna i meblarstwo są przyporządkowane do nauk leśnych). Utworzono również Szkołą Doktorską SGGW.